MAJ

Orawskie Muzeum Etnograficzne w Zubrzycy Górnej

W zaczarowanym domku, gdzie czas się zatrzymał – sprawdziliśmy dokładnie, skąd się bierze chleb i jak smakuje taki jeszcze ciepły ….

KWIECIEŃ

EKOLOGIA czyli dbam o planetę i o siebie – PROSZĘ, NIE PAL PRZY MNIE!

JESTEM PATRIOTĄ

MARZEC I KWIECIEŃ

RAKIETĄ W KOSMOS i zabawy z latarką

EKSPERYMENTY Z WODĄ

co pływa, co tonie i dlaczego – patrzę, badam, obserwuję, myślę i wyciągam wnioski

PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY czyli droga krzyżowa oraz pisanki wydrapywanki

eksperymenty z jajem – badam, obserwuje i wnioskuję

Misterium Wielkanocne i wspólna modlitwa o pokój na Ukrainie

LUTY

BAL KARNAWAŁOWY

BIEGUNY ZIEMI

PLANSZÓWKI MADE BY SÓWKI czyli każdy sobie może wymyślić grę, ustalić jej reguły, a potem grać i wygrywać. Konstruowanie gier uczy strategicznego myślenia, przewidywania oraz pomaga radzić sobie z przegraną 🙂 polecam – granicę wyznacza nasza wyobraźnia

MYDEŁKO ZACZAROWANE czyli eksperymenty z brudem i co z tego wyniknęło

STYCZEŃ

NOWOROCZNE ZABAWY I BALE

Na progu Nowego Roku dzieci z naszej grupy wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym. Zaprojektowały niezwykłe stroje dla Treflików. Na tym balu Treflinka chciała być księżniczką, a Treflinek astronautą. Pomysłowością i starannością pracy wykonanej w tych dniach SÓWKI wywalczyły sobie II miejsce w konkursie i otrzymały wspaniałe nagrody, które uprzyjemniają nam czas zabawy.

DUŻO KRZYKU PRZY KARMNIKU, bo zimą ptaszki są głodne.

Jak pomagać ptaszkom zimą wie już każdy z nas.

GRUDZIEŃ

Na początku miesiąca świętowaliśmy imieniny s. Dyrektor i wraz ze świętą Barbarą przyglądaliśmy się pracy górników.

Atrakcją tych dni było poszukiwanie odpowiedzi, skąd się wzięły skarby ziemi oraz zaglądanie do dawnej historii ziemi z czasów dinozaurów. W naszym przedszkolnym laboratorium z dziwnego jaja wykluł się dinuś, który od dzieci otrzymał imię Laki. Gdy tylko podrósł odwiedził niektóre domy, a potem gdzieś zniknął… Zastanawiamy się, czy jeszcze do nas wróci 😉

🌲💫✨🌌🌠🎁🎆🎇

GRUDZIEŃ to czas świątecznych przygotowań radosnych spotkań ze świętym Mikołajem oraz z Rodziną i przyjaciółmi przy wigilijnym stole. To czas świątecznych przygotowań, pachnący pierniczkami, siankiem i choinką. Dla przedszkolaków to czas jasełkowych przygotowań i występów.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Anioły i choinka

ACH, CO ZA NOC!  Jasełka

PRZY WIGILIJNYM STOLE

 

LISTOPAD

W TYM MIESIĄCU WRAZ Z CAŁĄ SPOŁECZNOŚCIĄ PRZEDSZKOLNĄ ŚWIĘTOWALIŚMY 103 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. NA ZAKOŃCZENIE AKADEMII WSPÓLNIE ODŚPIEWALIŚMY HYMN NARODOWY. JAK DOBRZE ŻYĆ I MIESZKAĆ W WOLNEJ OJCZYŹNIE!

W LISTOPADZIE POZNAWALIŚMY RÓWNIEŻ PRACĘ WETERYNARZA. OPOWIADALIŚMY O NASZYCH DOMOWYCH ULUBIEŃCACH I DZIELILIŚMY SIĘ DOŚWIADCZENIAMI, JAK NAJLEPIEJ SIĘ O NICH TROSZCZYĆ.

PAŹDZIERNIK

W TYM PIĘKNYM JESIENNYM MIESIĄCU ODWIEDZILIŚMY MUZEUM TPN, ABY BLIŻEJ POZNAĆ ŚRODOWISKO TATR, ROŚLINNOŚC I ZWIERZĘTA ZAMIESZKUJĄCE NASZ GÓRY ORAZ ICH ZWYCZAJE PRZED ZBLIŻAJĄCA SIE ZIMĄ.

OPRÓCZ INNYCH AKTYWNOŚCI DUŻO CZASU POŚWIĘCILIŚMY TEMATYCE MISYJNEJ. W TYM ROKU POZNAWALIŚMY BLIŻEJ KONTYNENT AMERYKI PN. ODWIEDZILIŚMY PARK EDUKACJI GLOBALNEJ I UCZESTNICZYLIŚMY W WARSZTATACH PT. „W INDIAŃSKIEJ WIOSCE”, A TAKŻE ZWIEDZALIŚMY WIOSKI ŚWIATA.

NA ZAJĘCIACH RÓWNIEŻ POZNAWALIŚMY  ŻYCIE INDIAN ORAZ  ZDOBYWALIŚMY INDIAŃSKIE SPRAWNOŚCI I KAŻDY OTRZYMAŁ NOWE, INDIAŃSKIE IMIĘ I WŁASNY PIÓROPUSZ.

NA ZAKOŃCZENIE OPOWIEDZIELIŚMY WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM, NA CZYM POLEGA PRACA MISJONARZY NA ŚWIECIE I JAK MY, MAŁE DZIECI, MOŻEMY POMAGAĆ KOLEGOM I KOLEŻANKOM W KRAJACH MISYJNYCH.

NIE ZABRAKŁO, JAK ZAWSZE W PAŹDZIERNIKU, MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ, A SZCZEGÓLNIE TEJ W SANKTUARIUM, GDY WRAZ Z INNYMI DZIEĆMI NA ŚWIECIE PROSILIŚMY O POKÓJ NA ŚWIECIE

WRZESIEŃ

SOWY W KUCHNI CZYLI PIECZEMY MARCHEWKOWE CIASTO – JESIENNY RARYTAS

JESIENNE BARWY DOOKOŁA, DARY Z LASU I OGRODU

ŻEGNAMY I WSPOMINAMY LATO I WAKACJE

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2021/2022.

Dla nas 🦉🦉🦉🦉🦉 to rok wyjątkowy, bo ostatni w przedszkolu.

Mamy zamiar dobrze wykorzystać każdy dzień na zabawę, naukę i rozwijanie swoich umiejętności.

Tak wyglądał nasz pierwszy dzień w ZERÓWCE

In college, many students struggle to manage the demands of their academic and private lives. Time management is considered an important skill for the academic achievement of students, yet many do not practice this skill. It is a common problem for busy people to have a mountain of obligations piling up. You can hire someone to help you write an essay help websites essay, if you’re not sure how to. Hiring a professional writer to create your essay is a good option.