Witamy!

Nasze „Żabki” dzielnie znoszą trud rozłąki z rodzicami. Chętnie uczestniczą w zabawach na świeżym powietrzu oraz w sali. Brawo! Pierwszy miesiąc już za nami. Piękny początek wielkiej przygody!

 

Jesień w sali Żabek

Mamy już za sobą pierwsze doświadczenia na scenie!

Jak co roku, nasze Przedszkole wspiera dzieci z Afryki. Jest to doskonała okazja, aby poznać a potem zaprezentować wszystko, co wiemy o wybranych kontynentach. To była dobra zabawa!

Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach plastycznych, chętnie wychodzą na plac zabaw…- są aktywne i twórcze.

 

Listopad

Już listopad! Śmiało można powiedzieć, że zakończyliśmy adaptację. Tworzymy grupę:) Za nami między innymi zabawy sensoryczne, Dzień Misia, wizyta Teatru Eden, zabawy z chustą animacyjną, Msza Święta w kaplicy przedszkolnej… Ciężko wspomnieć o wszystkim. Było jak zawsze aktywnie i wesoło!

 

Grudzień

I już mamy koniec roku.

Miesiąc rozpoczął się od wizyty bardzo ważnego gościa…Tak! Był u nas Święty Mikołaj! Zaśpiewaliśmy dla niego a w nagrodę hojnie nas obdarował. Grudzień to czas wyczekiwania. Co dzień wykonywaliśmy zadanie ukryte w kalendarzu adwentowym. Zadanie nie były takie trudne: zdobienie pierniczków, prace plastyczne, ubieranie choinki, dobre uczynki, jasełka… I doczekaliśmy się! Oczekiwanie zakończyło się uroczystym obiadem wigilijnym. Wspólnie rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia.

 Styczeń w Żabkach.

Czas szybko płynie na dobrej zabawie! Doskonale razem się bawimy, pomagamy sobie i samodzielnie pracujemy na zajęciach.

Dzieci angażują się w zabawy tematyczne, ruchowe, plastyczne i rytmiczne. Uwielbiają ruch na świeżym powietrzu! Tak trzymać!

 Luty- doświadczamy!

Podczas eksperymentowania dziecko doskonali orientację w świecie, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, odbiera nowe wrażenia estetyczne, doznaje satysfakcji, zaspokaja podstawowe uczucia związane z realizacją potrzeby działania.

 „Odkrywać, to znaczy wiedzieć to, co wszyscy wiedzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”.  

Albert SzendGyorg

Tak było w lutym…

Marzec

„W marcu, jak w garncu”- mówi przysłowie. Czekamy na wiosnę i wcale się nie nudzimy! Za nami zajęcia, na których między innymi:
– doiliśmy krowę,
– kleciliśmy masło,
– spacerowaliśmy poza terenem przedszkola,
– malowaliśmy, kleiliśmy, wycianaliśmy, rysowaliśmy- tworzyliśmy 🙂
– bawiliśmy się w kino, teatr i galerię sztuki,
– rozwijaliśmy się sensorycznie,
– wysialiśmy owies wielkanocny i zrobiliśmy wydmuszki- przecież Święta Wielkanocne za pasem!
Oto kilka zdjęć…

 

Zbliża się wiosna…

Kwiecień to był między innymi czas przygotowań do Wielkanocy. Wzięliśmy udział w: montażu muzyczno-słownym ukazującym Pasję, przygotowanym przez dzieci sześcioletnie, w akcji „Milion dzieci modli się na różańcu za pokój na Ukrainie”, w konkursie na oryginalną „Ozdobę wielkanocną”. Ćwiczyliśmy nakrywanie do świątecznego stołu, poznawaliśmy znaczenie symboli tego święta podczas zabaw plastycznych i kulinarnych. Podczas spacerów; szukaliśmy kolejnych oznak wyczekiwanej pory roku- wiosny! Obejrzeliśmy też spektakl Teatru Lalek Kukiełka z Ptaszkowej- byliśmy zachwyceni!

To już maj!

Maj przywitaliśmy patriotycznie „Witaj Maj!”. Zrobiło się ciepło i zielono. To okazja do obserwacji przyrodniczych. Wyhodowaliśmy własne tulipany! Uwielbiamy to!

W naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Rodziny. Już w maju zaczęliśmy przygotowania do tego święta. Czas tak szybko leci…

Czerwiec

Ciepło, coraz cieplej…- wakacje tuż, tuż! Z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Rozrywki Rabkoland. To była zabawa! Świętowaliśmy cały tydzień. Rok Przedszkolny zakończyliśmy występami z okazji Dnia Rodziny oraz uroczystą Mszą Świętą w sanktuarium na Krzeptówkach. Już niedługo, we wrześniu odbędzie się Pasowanie na Przedszkolaka- ważna sprawa… jednakże teraz: witajcie wakacje!!!